MODEL SANAYİ MERKEZİ KAPAKLI HIZLA YÜKSELİYOR

Model Sanayi Merkezi Kapaklı Hızlı Yükseliyor

İşletmelere önemli fırsatlar sunacak olan Model Sanayi Merkezi Kapaklı projesinin bu senenin sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. NET İnşaat Danışmanlık Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yaman ile hem bu projenin işletmelere ve bölgeye sağlayacağı fırsatları hem de sektörün geleceğine dair öngörülerini konuştuk.

Temel atma töreni 2020 yılının Ekim ayında gerçekleşen, Nadir Metal Rafineri ve NET İnşaat ortaklığında kurulmuş olan Inno Gayrimenkul yönetiminde hayata geçirilen Model Sanayi Merkezi Kapaklı projesi hızla yükselmeye devam ediyor. Bu senenin sonuna kadar tamamlanması hedeflenen ve işletmelere önemli fırsatlar sunacak proje ile sağlanacak istihdamın 2 bine ulaşacağı öngörülüyor. Model Sanayi Merkezi Kapaklı ile sundukları hizmetleri ileri boyuta taşıdıklarını söyleyen NET İnşaat Danışmanlık Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yaman; bu projenin hayata geçme sürecini, işletmelere ve bölgeye sağlayacağı fırsatları, sektörün geleceğine dair öngörülerini paylaştı.

Net İnşaat‘tan kısaca bahsederek, Model Sanayi Merkezi Kapaklı projenizi kısaca anlatır mısınız?

NET İnşaat olarak, 1996 yılından bu yana inşaat, mühendislik ve danışmanlık alanlarında hizmet veriyoruz. 20 yılı aşan bu sürede tecrübe ve birikimimizle; endüstriyel tesisler, fabrikalar, depolama binaları, araç satış ve servis istasyonları, oteller, okullar, konut ve kentsel dönüşüm projeleri, spor tesisleri gibi birbirinden bağımsız alanlarda birçok projeyi hayata geçirdik. Model Sanayi Merkezi Kapaklı ise Nadir Metal Rafineri ve NET İnşaat ortaklığında kurulmuş olan Inno Gayrimenkul yönetiminde, NET İnşaat‘ın ana yüklenici olarak hâlihazırda devam eden projelerinden bir tanesi. Bu projemiz öncesinde de istenilen projeyi, talep eden şirkete arsadan anahtar teslime kadar her şeyiyle teslim edip yeni bir proje için kolları sıvardık. Geçmiş yıllardan gelen tecrübemiz, ekibimizin ihtiyaçlar doğrultusunda büyümesi bize bütün süreci takip edip yönetebilecek bir bakış açısını kazandırdı. Model Sanayi Merkezi Kapaklının ise bizim için yerinin çok ayrı olduğunu söyleyebilirim.

Bu projenin fikri nasıl oluştu?

NET İnşaat olarak, şehir içi sanayi bölgelerinin artık, ticari hayatın bir fiil içinde olup; üreten, işletmesini büyütmek isteyen, yenilikleri denemekten korkmayan ve uzun yıllardır bu sektörün içinde olan işletmelerin ihtiyaçlarına cevap verememeye başladığını gördük. Projemiz bu öngörüden hayata geçti. Fikir aşamasından lokasyon seçimine, proje çizimlerinden sunduğu imkanlara kadar bütün aşamalarda bu ihtiyaçları merkezimize koyduk. Yenilikçi bakış açımızla mükemmeli hedeflerken, her koşula hızlı uyum sağlayabilen bir sanayi merkezini hayata geçirmenin sektöre borcumuz olduğunu düşünerek Model Sanayi Merkezi Kapaklı için Inno Gayrimenkul ile kolları sıvadık. Bu işin başlangıcında uzun yıllardır farklı projelerimizde birlikte çalıştığımız değerli iş insanları ve sektöre öncülük etmiş şirketlerle bu görüşlerimizi paylaştık.

KOBİ AKTÜEL MART 2021